Pieczony dzik – król każdej imprezy

Pieczony dzik

 

Jedną z najbardziej lubianych przez klientów Leśniczówki usług, jest pieczony dzik. Pieczony prosiak lub pieczony dzik w całości, to jedna z tych potraw, które były obecne na stołach setki lat temu. Zajadali się nimi królowie i magnaci wszystkich znanych krajów Europy. Pieczony dzik to nie tylko tradycyjna potrawa – mięso przygotowywane w ten sposób nie może równać się z żadnym innym.

Do tego rodzaju potraw wybiera się odpowiedniego dzika. Musi być on młody, aby mięso było delikatne i doskonałe do przyrządzenia w całości. Leśniczówka od wielu lat posiada własne skupy, dzięki temu mamy zawsze dostęp do mięsa najwyższej jakości, świeżego, odpowiednio zabezpieczonego oraz zbadanego przez lekarza weterynarii.

Mięso ze zwierząt łownych jest nieporównywalnie zdrowsze i lepsze, niż każdego zwierzęcia hodowlanego. Dziki, jelenie, sarny, daniele żyją dziko w lesie. Nie są karmione paszą GMO, w której jest pełno nienaturalnych substancji, często odpowiadających za choroby i alergie. W mięsie zwierząt leśnych nie znajdziesz żadnych antybiotyków. Niestety tego samego nie można powiedzieć o drobiu czy wieprzowinie, w których podobnych substancji znajduje się całe mnóstwo.

Osobiście wybieramy każdego dzika, który będzie przygotowywany przez pracowników z doświadczeniem sięgającym naszych ojców i dziadów. Każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie w produkcji wyrobów z dziczyzny, takich jak pasztet z sarny, kiełbasa z dzika, czy tradycyjna hiszpańska kiełbasa chorizo, produkowana w naszym wydaniu z dziczyzny!

Wybrany i zbadany dzik trafia do naszych masaży. Osobiście zajmujemy się skórowaniem dzików. Nie pozostawiamy nic przypadkowi. Wiemy jak ważne jest dokładne oddzielenie skóry od mięsa w taki sposób, aby podczas tego zabiegu nie naruszyć delikatnego mięsiwa.

Oskórowany i umyty dzik jest już przygotowany do przyprawiania. Przepis na pieczonego dzika z Leśniczówki jest przekazywany z ojca na syna. Jest pilne strzeżonym sekretem rodzinnego zakładu, którego historia sięga już ponad 40 lat!

Dzik jest nacierany specjalnie przygotowaną mieszanką przypraw i ziół. Główną rolę odgrywa tutaj oczywiście czosnek, który jest jedną z ulubionych przypraw Polaków od lat.

Następnie przyprawiony dzik jest faszerowany kaszą gryczaną z dodatkami. Odpowiednio przyrządzony farsz jest kluczem całego dania. To właśnie on sprawia, że mięso nabiera niesamowitego smaku.
Tak przyrządzony, przyprawiony i nafaszerowany dzik, wkładany jest do nagrzanego pieca. Nad pieczeniem cały czas czuwa kucharz, co jakiś czas polewając dzika sosem własnym. Dzik w zależności od wielkości piecze się kilka godzin, po tym czasie jest już gotowy do jedzenia. Dzika pieczonego podajemy razem w wyśmienitym farszem z kaszy gryczanej polanej sosem.

Jeśli szukasz ciekawego dodatku do swojego wesela, chcesz poczęstować czymś niecodziennym swoich gości, koniecznie kup naszego pieczonego dzika.

Dzika pieczemy dokładnie na datę zaplanowanego przyjęcia, wesela lub imprezy. Danie przywozimy w wyznaczone miejsce, przygotowane już do rozcinania mięsa i podawania go gościom!