Patera z dziczyzną – idealna okrasa Twoich przyjęć!

patera z dziczyzna

Patery z dziczyzna na każdą okazję – dziczyzna na wesela

O tym, że mięso z dziczyzny jest o wiele smaczniejsze i zdrowsze od mięs innych zwierząt, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Mięso z dziczyzny – sarny, dzika, jelenia czy daniela, jest mięsem naturalnym, wolnym od wszelkich sztucznych składników, antybiotyków czy hormonów, którymi nafaszerowane jest mięso zwierząt hodowlanych, takich jak drób czy wieprzowina. Dodatkowo mięso z dziczyzny, dzięki temu, że zwierzęta żyły dziko na wolności i jadły to, co dała im natura, posiada niesamowity smak i aromat, którego nie da się stworzyć sztucznie, a który można jedynie podkreślić odpowiednią kompozycją przypraw i ziół. Tak podkreślone, aromatyczne i smaczne są właśnie wędliny z dziczyzny, które można zamówić w rodzinnej firmie Leśniczówka w formie patery z dziczyzną. Patera z dziczyzną urozmaici i wzbogaci każde spotkanie, przyjęcie czy imprezę, oraz zachwyci Twoich gości.

Co znajdziemy na paterze z dziczyzną? Wszystkie wędliny i kiełbasy z dziczyzny, jakie produkujemy, przestrzegając staranie wieloletnich receptur.

Chorizo z dzika – hiszpańska klasyka na polskim stole

Chorizo z dzika to przepyszne połączenie hiszpańskich smaków z leśnym aromatem. Patera z dziczyzną nie mogłaby istnieć bez tej wyjątkowej wędliny. Chorizo z dzika to kiełbasa surowa, długodojrzewająca i podsuszana. Główną przyprawą stosowaną do produkcji chorizo jest papryka, dzięki której wędlina ta ma intrygujący czerwony kolor. Oryginalne chorizo przygotowywane jest z wieprzowiny, jednak nasza wersja chorizo z dzika jest o wiele smaczniejsza, delikatniejsza i dodatkowo wzbogacona o naturalny aromat dziczyzny. Palce lizać!

Kabanosy z dziczyzny w kilku smakach

Kolejnym bezkonkurencyjnym produktem na paterze z dziczyzny firmy Leśniczówka są kabanosy z dzika. Kabanosy z dzika to długie i cienkie kiełbaski, które swoją wyjątkowość na tle innych kiełbas zyskują dzięki starannemu suszeniu i wędzeniu. Są o wiele bardziej kruche, a aromat mięsa z dzika zamknięty w delikatnej osłonce, gwarantuje prawdziwą ucztę dla podniebienia. Kabanosy z dzika to wyjątkowy produkt, którego receptura przekazywana jest z dziada pradziada. Cechuje je prostota składu: 100 % mięsa z dzika oraz przyprawy, wśród których nie może zabraknąć grubo zmielonego pieprzu, papryki, owocu jałowca, czosnku czy majeranku.

Chorizo z dzika z zakładu mięsnego Leśniczówka - dziczyzna
Patera z wedlinami

Polska tradycja, czyli kiełbasa krakowska z dzika

Długotrwałe przygotowywanie kiełbasy krakowskiej suchej z jelenia, dzięki któremu zyskujemy produkt o unikalnym smaku, aromacie i zapachu, trwa nawet 20 dni! Kiełbasa krakowska sucha z jelenia to wędlina, której nie mogło zabraknąć na paterze z dziczyzną. Wyjątkową kompozycję smaku i aromatu zawdzięczamy naturalnemu posmakowi mięsa z jelenia, który odżywiał się leśnymi ziołami i owocami, oraz idealnie dopasowanej, delikatnej kompozycji przypraw, która jedynie podkreśla dzikość produktu. Do tego długi proces przygotowania krakowskiej suchej z jelenia obejmujący wędzenie, suszenie i parzenie – gwarantujemy niepowtarzalne doznania smakowe.

Kiełbasa myśliwska prosto z Leśniczówki

Kiełbasa myśliwska z dzika – czyż to nie brzmi dostojnie i smacznie? To samo pomyślą Twoi goście, gdy dostrzegą ten wyjątkowy polski przysmak na paterze z dziczyzną. Myśliwska z dzika to produkt wyprodukowany w stu procentach z mięsa z dzika, a dokładnie z chudej szynki z dodatkiem karczku lub łopatki. Wędlina ta cechuje się kruchością i delikatnym, choć charakterystycznym smakiem, który zawdzięcza idealnie dobranej kompozycji przypraw oraz naturalnemu aromatowi dziczyzny. Do tego kiełbasa myśliwska z dzika zawiera zaledwie 20% tłuszczu co sprawia, że jest kiełbasą suchą chudą i idealną jako przekąska na przyjęciach.

Patera z dziczyzną to także obowiązkowa obecność salami z dziczyzny. Salami to wędlina, której historia sięga czasów Imperium Rzymskiego, a receptura opiera się na dawnych naturalnych i ekologicznych metodach konserwacji mięs, czyli na soleniu, fermentacji i suszeniu. W ofercie rodzinnej firmy Leśniczówka znajdziesz salami z sarny, które jest wyjątkowo delikatne i idealne do podawania najmłodszym uczestnikom spotkań; salami z dzika pepperoni, który jest polską wariacją włoskiego przysmaku; oraz salami z jelenia z zielonym pieprzem, które jest bardzo szlachetną wędliną, docenioną na Targach Smaku Regionów 2018.

Na końcu, choć pod względem smaku i kunsztu masarskiego nie ustępująca reszcie wędlin na paterze z dziczyzną, znajduje się toskańska z jelenia. Kiełbasa toskańska z jelenia to włoski smak z polską charyzmą, dostępny od ręki w Twojej kuchni. Toskańska z jelenia to produkt w stu procentach wyprodukowany z polskiej dziczyzny, długo-dojrzewającej, z idealnie skomponowanymi włoskimi przyprawami i ziołami. Toskańska z jelenia gwarantuje Ci naturalny smak i aromat polskiego lasu, który rozkocha w sobie każdego pasjonata kuchni włoskiej, jak i wielbiciela mięsa z dziczyzny.

krakowska sucha z dziczyzny
kabanos z dzika na paterze